Home : Maharashtra Carrom Association
Menu
Close

Maharashtra Carrom Association
Copyright ©Maharashtra Carrom Association,         All Rights Reserved

State Championship Result : 2012 - 2013



Senior :
Men
Sr. Name District
1. Pankaj Pawar Mumbai
2. Anil Mundhe Pune
3. Narsingrao Sakari Mumbai
4. Sandeep Devrukhkar Mumbai
5. Vasant Vairal Pune
6. Rahul Bhasme Ratnagiri
7. Deepak Ganika Thane
8. Sadik Sayyed Satara

Women
Sr. Name District
1. Sangeeta Chandorkar Mumbai
2. Preeti Khedekar Mumbai
3. Maitrayee Gogate Mumbai
4. Pragati Birje Thane
5. Aisha Mohammed Mumbai
6. Urmila Shendge Mumbai
7. Sneha More Mumbai
8. Anupama Kedar Mumbai


Veteran : Above 50
Men
Sr. Name District
1. Babulal Shrimal Mumbai
2. Govind Javalkar Mumbai
3. Shyamji Padya Mumbai
4. Pradeep Chunekar Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Shobha Kamat Kolhapur
2. Prajyoti Gawade Mumbai
3. Anjali Pisal Raigad
4. Aarti Acharekar Mumbai


Youth : Under 21
Boys
Sr. Name District
1. Shaikh Abdul Rahim Pune
2. Naeem Akhtar Ansari Jalgaon
3. Ganesh Rane Mumbai
4. Kiran Makwana Mumbai

Girls
Sr. Name District
1. Vrushali Patil Nasik
2. Mitali Pimpale Thane
3. Pranali Gamare Mumbai
4. Anam Shaikh Jalgaon


Junior : Under 18
Boys
Sr. Name District
1. Abhishek Bharati Mumbai
2. Varun Gosavi Mumbai
3. Pinkesh Lakumb Mumbai
4. Raj Vadde Mumbai
5. Rahul Gaikwad Mumbai
6. Shaikh Jaffar Pune
7. Rohit Mirajkar Pune
8. Vishal Parmar Mumbai

Girls
Sr. Name District
1. Maitrayee Gogate Mumbai
2. Mayuri Bhamare Dhule
3. Nilam Ghodke Mumbai
4. Puja Gamare Mumbai
5. Krutika Wani Dhule
6. Neha Sapte Ratnagiri
7. Rupal Patil Dhule
8. Pranjali Gokhale Thane


Sub Junior : Under 14
Boys
Sr. Name District
1. Deep Joshi Mumbai
2. Piyush Muneshwar Dhule
3. Atharva Bakshi Pune
4. Harish Shah Thane
5. Shardul Patil Thane
6. Shubham Mali Dhule
7. Sushant Khaul Raigad
8. Devesh Gupta Dhule

Girls
Sr. Name District
1. Radhika Joshi Thane
2. Janhavi More Thane
3. Tejeswani Patil Dhule
4. Ketaki Gharat Raigad
5. Saniya Shinde Dhule
6. Mohini Patil Dhule
7. Pushkarni Bhattad Pune
8. Shweta Shimpi Dhule


Cadet : Under 12
Boys
Sr. Name District
1. Siddharth Mahapatra Thane
2. Ritikesh Walmiki Mumbai
3. Shivam Mhatre Raigad
4. Ankit Mohite Mumbai

Girls
Sr. Name District
1. Meha Patel Dhule
2. Manasi Sonawane Pune
3. Nandita Mahajan Thane
4. Pinkal Chaudhari Dhule


Inter-District Team Championship :
Men
Sr. District
1. Mumbai
2. Mumbai Suburban
3. Pune
4. Thane

Women
Sr. District
1. Mumbai
2. Thane
3. Pune
4. Raigad



UPCOMING TOURNAMENTS / SCHEDULE
PAST TOURNAMENTS
SHIV CHHATRAPATI AWARDEES
INTERNATIONAL PLAYERS ( From MAHARASHTRA )
GOLDEN MOMENTS ( PHOTOGRAPHS )
Watch Tournament Videos on
Maharashtra Carrom Association's
YouTube Channel
For Tournament Matches Video
Updates / Notifications,
Get in Touch by Subscribe, Like & Share !