Home : Maharashtra Carrom Association
Menu
Close

Maharashtra Carrom Association
Copyright ©Maharashtra Carrom Association,         All Rights Reserved

State Championship Result : 2013 - 2014



Senior :
Men
Sr. Name District
1. Prakash Gaikwad Pune
2. Mohd. Sajid Mumbai Suburban
3. Pankaj Pawar Mumbai
4. Sandeep Devrukhkar Mumbai
5. Prashant More Mumbai
6. Ravi Waghmare Pune
7. Ganesh Taware Pune
8. Riyaz Akbar Ali Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Shilpa Palnitkar Mumbai
2. Pragati Birje Thane
3. Sneha More Mumbai
4. Nilam Ghodke Mumbai
5. Mitali Pimple Thane
6. Madhuri Tayshetye Mumbai
7. Urmila Shendge Mumbai
8. Anupama Kedar Mumbai


Veteran : Above 50
Men
Sr. Name District
1. Manu Baria Mumbai
2. Devshi Koli Mumbai
3. Shyamji Padaya Mumbai
4. Govind Javalkar Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Shobha Kamat Kolhapur
2. Jyoti Katdare Mumbai
3. Aarti Acharekar Mumbai
4. Maya Mangaonkar Thane


Youth : Under 21
Boys
Sr. Name District
1. Sagar Waghmare Pune
2. Shaikh Jaffar Abdul Karim Pune
3. Naeem Akhtar Ansari Jalgaon
4. Varun Gosavi Mumbai

Girls
Sr. Name District
1. Vrushali Patil Nasik
2. Mitali Pimpale Thane
3. Maitrayee Gogate Mumbai
4. Pranali Gamare Mumbai


Junior : Under 18
Boys
Sr. Name District
1. Abhishek Bharati Mumbai
2. Rojit Mirajkar Pune
3. Yash Birwadkar Raigad
4. Omkar Netke Mumbai
5. Deep Joshi Mumbai
6. Mahesh Wakale Pune
7. Atharva Bakshi Pune
8. Vishal Parmar Mumbai

Girls
Sr. Name District
1. Krutika Wani Dhule
2. Janhavi More Thane
3. Mayuri Bhamare Dhule
4. Puja Savale Dhule
5. Nilam Ghodke Mumbai
6. Radhika Joshi Thane
7. Pranjali Gokhale Thane
8. Apoorva Nachankar Ratnagiri


Sub Junior : Under 14
Boys
Sr. Name District
1. Ritikesh Walmiki Mumbai
2. Yogesh Patil Dhule
3. Aviraj Akhade Mumbai
4. Soham Mhamunkar Thane
5. Ankit Mohite Mumbai
6. Harshal Dhamne Dhule
7. Shubham Mali Dhule
8. Shoaib Kokar Jalgaon

Girls
Sr. Name District
1. Meha Patel Dhule
2. Janhavi More Thane
3. Manasi Sonawne Pune
4. Neha Manwar Nasik
5. Puskarni Bhattad Pune
6. Vijaya Sagar Thane
7. Siddhi Vaidya Thane
8. Advaita Bapat Thane


Cadet : Under 12
Boys
Sr. Name District
1. Shivam Mhatre Raigad
2. Sahil Samjiskar Raigad
3. Gauresh Rodekar Thane
4. Rohan Pathak Thane

Girls
Sr. Name District
1. Nandita Mahajan Thane
2. Vedangi Athavale Thane
3. Amulya Rajula Mumbai
4. Sadia Quyyam Khan Jalgaon


Inter-District Team Championship :
Men
Sr. District
1. Mumbai
2. Pune
3. Thane
4. Mumbai Suburban

Women
Sr. District
1. Mumbai
2. Thane
3. Pune



UPCOMING TOURNAMENTS / SCHEDULE
PAST TOURNAMENTS
SHIV CHHATRAPATI AWARDEES
INTERNATIONAL PLAYERS ( From MAHARASHTRA )
GOLDEN MOMENTS ( PHOTOGRAPHS )
Watch Tournament Videos on
Maharashtra Carrom Association's
YouTube Channel
For Tournament Matches Video
Updates / Notifications,
Get in Touch by Subscribe, Like & Share !