Home : Maharashtra Carrom Association
Menu
Close

Maharashtra Carrom Association
Copyright ©Maharashtra Carrom Association,         All Rights Reserved

State Championship Result : 2017 - 2018



Senior :
Men
Sr. Name District
1. Riyaz Akbar Ali Mumbai
2. Pankaj Pawar Mumbai
3. Anil Mundhe Pune
4. Abhishek Chavan Ratnagiri
5. Sandeep Deorukhkar Mumbai
6. Faim Kazi Mumbai
7. Sandeep Dive Mumbai-Sub
8. Jitendra Kale Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Kajal Kumari Mumbai
2. Aisha Mohammed Mumbai
3. Mitali Pimple Palghar
4. Preeti Khedekar Mumbai
5. Sneha More Mumbai
6. Minal Lele-Khare Thane
7. Manasi Kadam Mumbai
8. Shilpa Palnitkar Mumbai


Veteran : Above 50
Men
Sr. Name District
1. Manu Baria Mumbai
2. Abdul Sattar Thane
3. Dattaram Vasave Ratnagiri
4. Balasabeb Kanukale Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Shobha Kamat Kolhapur
2. Rosina Godad Mumbai
3. Malti Kelkar Mumbai
4. Arundhati Javkar Mum-Sub


Youth : Under 21
Boys
Sr. Name District
1. Shubham Suryawanshi Mumbai
2. Omkar Netke Mumbai
3. Anwar Shaikh Mumbai-Sub
4. Shahnawaz Shaikh Mumbai-Sub
5. Mohd. Arkam Shaikh Jalgaon
6. Nikhil Rasal Ratnagiri
7. Akhilesh Bhat Ratnagiri
8. Udbaid Dhalwalarkar Raigad

Girls
Sr. Name District
1. Vaibhavi Shewale Mumbai
2. Manali Lingayat Ratnagiri
3. Tejaswini Patil Dhule
4. Pranjali Gokhale Thane
5. Janahvi More Mumbai
6. Rutuja Pawar Sindhudurg
7. Arati Dhawan Thane
8. Janahvi Patil Dhule


Junior : Under 18
Boys
Sr. Name District
1. Siddhant Wadwalkar Mumbai
2. Ritikesh Walmiki Mumbai
3. Bashir Shaikh Mumbai
4. Khalid Shaikh Thane
5. Irfan Mansuri Mumbai-Sub
6. Sameer Ansari Thane
7. Yash Sonawane Pune
8. Gaurish Rodekar Thane

Girls
Sr. Name District
1. Pushkarni Bhattad Pune
2. Nandita Mahajan Thane
3. Apoorva Nachankar Ratnagiri
4. Meha Patel Dhule
5. Anushka Surve Thane
6. Advaita Bapat Thane
7. Chaitali Suvare Thane
8. Aditi Shinde Thane


Sub Junior : Under 14
Boys
Sr. Name District
1. Ojas Jadhav Mumbai
2. Sujal Gaikwad Mumbai
3. Om Taware Pune
4. David Bonal Palghar
5. Mayuresh Naik Sindhudurg
6. Pratham Mehata Mumbai
7. Vivek Chavan Palghar
8. Amit Bhakt Palghar

Girls
Sr. Name District
1. Shruti Sonawane Palghar
2. Keshar Nirgun Sindhudurg
3. Amulya Rajula Mumbai
4. Netra Shah Raigad
5. Akanksha Kadam Ratnagiri
6. Mansi Pandit Mumbai-Sub
7. Samruddhi Ghadigaonkar Thane
8. Pradnya Sapnar Nasik


Cadet : Under 12
Boys
Sr. Name District
1. Nilansh Chiplunkar Mumbai
2. Aniruddha Chavan Mumbai
3. Apoorv Shelke Pune
4. Mayur Lad Sindhudurg

Girls
Sr. Name District
1. Sakhee Datar Thane
2. Madhura Devale Thane
3. Sara Karia Mumbai
4. Simran Shinde Mumbai


Inter-District Team Championship :
Men
Sr. District
1. Pune
2. Mumbai
3. Palghar
4. Jalgaon

Women
Sr. District
1. Mumbai
2. Thane
3. Ratnagiri



UPCOMING TOURNAMENTS / SCHEDULE
PAST TOURNAMENTS
SHIV CHHATRAPATI AWARDEES
INTERNATIONAL PLAYERS ( From MAHARASHTRA )
GOLDEN MOMENTS ( PHOTOGRAPHS )
Watch Tournament Videos on
Maharashtra Carrom Association's
YouTube Channel
For Tournament Matches Video
Updates / Notifications,
Get in Touch by Subscribe, Like & Share !