Home : Maharashtra Carrom Association
Menu
Close

Maharashtra Carrom Association
Copyright ©Maharashtra Carrom Association,         All Rights Reserved

State Championship Result : 2016 - 2017



Senior :
Men
Sr. Name District
1. Sandeep Devrukhkar Mumbai
2. Yogesh Pardeshi Pune
3. Prashant More Mumbai
4. Mohammed Sajid Mumbai
5. Dilip Sosa Mumbai
6. Yogesh Dhongdae Mumbai
7. Anil Mundhe Mumbai
8. Mohammed Gufran Mumbai

Women
Sr. Name District
1. Kajal Kumari Mumbai
2. Anjali Siripuram Mumbai
3. Aisha Mohammed Mumbai
4. Sneha More Mumbai
5. Medha Mathkari Pune
6. Sangeeta Chandorkar Mumbai
7. Preeti Khedekar Mumbai
8. Nilam Ghodake Mumbai


Veteran : Above 50
Men
Sr. Name District
1. Babulal Shrimal Mumbai
2. Vilas Zite Mumbai
3. Shridhar Waghmare Mumbai
4. Giridhar Bhoj Palghar

Women
Sr. Name District
1. Shobha Kamat Kolhapur
2. Rosina Godad Mumbai
3. Arundhati Javkar Mum-Sub
4. Jyoti Katdare Mumbai


Youth : Under 21
Boys
Sr. Name District
1. Ahishek Bharti Mumbai
2. Imran Kasim Shaikh Thane
3. Asharf Mashid Khan Raigad
4. Kunal Raut Thane

Girls
Sr. Name District
1. Nilam Ghodake Mumbai
2. Janhvi More Thane
3. Prajali Gokhale Thane
4. Vaibhavi Shewale Mumbai


Junior : Under 18
Boys
Sr. Name District
1. Shubham Suryawanshi Mumbai
2. Deepak Maru Mumbai
3. Prabhakar Bhalerao Pune
4. Animesh Ubale Mumbai
5. Khalid Shaikh Mumbai
6. Shivam Mhatre Raigad
7. Ankit Mohite Mumbai
8. Akram Atif Shaikh Jalgaon

Girls
Sr. Name District
1. Tejaswini Patil Dhule
2. Sonal Sawant Thane
3. Pushakarni Bhattad Pune
4. Radhika Joshi Thane
5. Nandita Mahajan Thane
6. Meha Patel Dhule
7. Aroopa Nachankar Ratnagiri
8. Sakshi Sakpal Mumbai


Sub Junior : Under 14
Boys
Sr. Name District
1. Niraj Kamble Mumbai
2. Sujal Gaikwad Mumbai
3. Avinash Mohite Mumbai
4. Om Taware Pune
5. Ganesh Sahoo Mumbai
6. Sujal Kadam Mumbai
7. Sarthak Nagaokar Mumbai
8. Sahil Samjiskar Raigad

Girls
Sr. Name District
1. Shruti Sonawane Palghar
2. Anjali Rodhiyal Palghar
3. Netra Shah Raigad
4. Anushka Khande Mumbai
5. Niti Shah Raigad
6. Samruddhi Oak Thane
7. Rucha Khandagale Pune
8. Neha Walunj Nashik


Cadet : Under 12
Boys
Sr. Name District
1. Ojas Jadhav Mumbai
2. Sumit Tak Mumbai
3. Nivas Dantas Sindhudurg
4. Shreesh Khamkar Thane

Girls
Sr. Name District
1. Sakhee Datar Thane
2. Madhura Devale Thane
3. Keshar Nirgun Sindhudurg
4. Sara Karya Mumbai


Inter-District Team Championship :
Men
Sr. District
1. Pune
2. Mumbai
3. Mumbai Suburban
4. Thane

Women
Sr. District
1. Mumbai
2. Thane
3. Palghar
3. Pune



UPCOMING TOURNAMENTS / SCHEDULE
PAST TOURNAMENTS
SHIV CHHATRAPATI AWARDEES
INTERNATIONAL PLAYERS ( From MAHARASHTRA )
GOLDEN MOMENTS ( PHOTOGRAPHS )
Watch Tournament Videos on
Maharashtra Carrom Association's
YouTube Channel
For Tournament Matches Video
Updates / Notifications,
Get in Touch by Subscribe, Like & Share !